تبلیغات
دنیای فوتبال

اسلایدر


چرا برای سفر حج خود به دنبال حلالیت از قلعه نویی بودید
قائم مقام سابق باشگاه استقلال خطاب به واعظ آشتیانی گفت: «این قلعه نویی بود که در آن مقطع حاضر نشد با این تضادهای رفتاری شما به کارش ادامه بدهد نه اینکه شما نخواسته باشید.»

علی نظری جویباری در واکنش به مصاحبه امروز واعظ آشتیانی به بیان سئوالاتی پرداخت که در آن مسائل مهمی دیده می شود. نظری گفت: «به عنوان مثال طبق اطلاعات موئق می گویند که یکی از مدیران سابق فوتبال پرونده ای درباره شرکت واحد و محکومیت حبس در قوه قضائیه دارد. مدارک و مستندات این پرونده در قوه قضائیه وجود دارد و می توان درباره آن صحبت کرد اما ادعاهای آقای واعظ بدون مدرک و پر از شبهه است!»


این مسئول سابق باشگاه استقلال درباره دوره مدیریت واعظ آشتیانی گفت: «اگر به حرف و حدیث باشد که سئوالات فراوانی درباره دوران ایشان موجود است. ماجرای پیوستن کاپیتان مصدوم یک تیم شهرستانی در آخرین روزهای مدیرعاملی آقای واعظ چه بود؟ همان بازیکنی که قراردادش بعد از استعفای آقای واعظ توسط مدیریت جدید فسخ شد! آقای واعظ در همه این سال ها اصلا به این سئوالات پاسخگو نبودند. ایشان که همه را به دلالی متهم می کند، سکوت کرده و این موضوع را نادیده گرفته است.»


وی افزود: «ایشان می گویند که افراد مشهور به صورت مستقیم به مسائل فوتبال ناپاک ورود نمی کنند و از طریق واسطه و کار چاق کن اقدام می کنند. آیا با همین منطق آقای واعظ نمی توان به این دلالی ها به گونه ای دیگر نگاه کرد؟ آیا اگر روزی مشخص شود که یک مدیر غیر ورزشی پیش از حضور در فوتبال دچار تخلف شده است، همه این ادعاهای او در فوتبال زیر سئوال نمی رود؟ امیدواریم روزی آقای واعظ بدون فرافکنی و ناسزا پاسخ این شبهات را بدهند.»


قائم مقام سابق باشگاه استقلال در ادامه گفت: «ایشان می گویند که استقلال در فصل 87 برای مقام پنجمی و ششمی بسته شده بود. در همین فیلم آبی استقلالی که به کمک ایشان حتی الامکان سانسور شد، قلعه نویی بعد از شکست مقابل صبا در قم و قبل از رفتن آقای فتح الله زاده در حالی که تیم در رده هفدهم قرار داشت قول قهرمانی استقلال را داد. اگر آقای قلعه نویی مشکل داشت چه نیازی بود که برای سفر حج خود به دنبال حلالیت از ایشان باشید و کسی را واسطه کنید که قلعه نویی پاسخ تلفن شما را بدهد و بعد از حلالیت از آقای قلعه نویی ادامه این تهمت زنی ها با آموزه های دینی کدام مسلمانی جایز است؟»


نظری همچنین گفت: «شما بعد از همین ماجرایی که درباره رشوه به داور خارجی مطرح کرده اید به امیر قلعه نویی پیشنهاد تمدید قرار داد و لیست خرید برای فصل بعد دادید. اگر قلعه نویی مشکل داشت چرا برای تمدید قرارداد با او حتی در روزهای دعوا و مشاجره سقف زمانی تعیین کردید. رئیس کمیته حقوقی شما در آن مقطع یعنی آقای امیرحسین فتحی به چه دلیل به هتل استقلال آمد و ساعت ها با قلعه نویی صحبت کرد که او را راضی به ماندن در استقلال کند؟ این قلعه نویی بود که در آن مقطع حاضر نشد با این تضادهای رفتاری شما به کارش ادامه بدهد نه اینکه شما نخواسته باشید. در این مورد آرشیو اخبار وجود داد و می توان به آن استناد کرد. سئوالات فراوان دیگری هم وجود دارد که به وقتش مطرح خواهد شد!»