تبلیغات
دنیای فوتبال

اسلایدر


یک سایت اسپانیایی از قاره آسیا، ایران را به عنوان تیمی شگفتی‌ساز در جام‌جهانی 2014 برزیل برشمرد.

درحالی که کمتر از شش ماه تا آغاز جام جهانی فوتبال وقت باقی است سایت های اروپایی به تحلیل این رقابت ها پرداخته اند.یک سایت اسپانیایی تیم‌های شگفتی‌ساز هر قاره در جام‌جهانی 2014 برزیل را پیش‌بینی کرد.

 

پایگاه اینترنتی "ZOOMNEWS" در گزارش خود بلژیک از قاره اروپا، کلمبیا از آمریکای‌جنوبی، آمریکای مرکزی و شمالی، غنا از قاره آفریقا و ایران از آسیا را تیم‌های شگفتی ساز جام جهانی 2014 برزیل نام برد و درباره تیم ملی ایران نوشت: «ایران تیمی قابل احترام در جام‌جهانی 2014 خواهد بود. آنها با کارلوس کی‌روش پیشرفت زیادی در سال‌های اخیر داشتند. درست است که ایران ستاره‌های بزرگی ندارد اما حضور بازیکنانی مثل مسعود شجاعی، جواد نکونام و رضا قوچان‌نژاد باعث شده است تا از تیم ملی ایران یک تیم خطرناک در جام‌جهانی یاد شود. تلاش بازیکنان ایران و روحیه پیروزی طلبی و دفاع مستحکم باعث شده است تا ایران تیمی خطرناک در جام جهانی 2014 برزیل شناخته شود.»

 

همچنین سایت VAVEL” در گزارشی به بررسی عملكرد تیم ملی فوتبال ایران در رقابت‌های جام‌جهانی پرداخت و به نكات قابل تاملی اشاره كرد.

 

در این گزارش ابتدا درباره گروه بندی شاگردان كی روش نكاتی عنوان و به این موضوع اشاره شد كه تیم ملی فوتبال ایران دومین حریف مسلمان آرژانتین در رقابت‌های جام‌جهانی برزیل 2014 است.

 

بعد از این توضیح اطلاعاتی درباره وضعیت تیم ملی ایران در قالب این گزارش قرار گرفت: «تیم ملی فوتبال ایران چهارمین حضور خود را در رقابت‌های جام‌جهانی تجربه می‌كند. این تیم در گروه A بر تیم‌های كره‌جنوبی، ازبكستان، قطر و لبنان غلبه كرد. این تیم در آخرین مرحله توانست از 24 امتیاز ممكن 16 امتیاز به دست آورد و این عدد نشان می‌دهد كه پارسی‌ها با بهترین نتیجه توانستند به رقابت‌های جام‌جهانی 2014 برزیل برسند.

 

آنها تحت هدایت كارلوس كی روش، سرمربی پرتغالی خود كه پیش از این هدایت تیم ملی پرتغال و رئال مادرید را در دست داشته و دستیار سر الكس فرگوسن در منچستریونایتد بوده است، با اعتماد به نفس پس از صدرنشینی در گروه خود پا به این مسابقات می‌گذارند. كارلوس كی روش در زمانی كه هدایت تیم ملی ایران را پس از آوریل 2011 در دست گرفت، در 32 بازی انجام شده توانسته به 18 پیروزی، 10 تساوی و 4 شكست دست یابد.»

 

این سایت اسپانیایی بعد از اینكه گزارشی از عملكرد ایران در سه دوره جام جهانی ارائه كرد، نوشت: «علاوه بر این تیم ملی ایران سه دوره قهرمانی در آسیا را در كارنامه دارد. اولین قهرمانی ایران در سال 1968 زمانی كه میزبان این مسابقات بود، صورت گرفت. دومی چهار سال بعد در تایلند و سومی نیز در خانه در سال 1976 به دست آمد. این تیم در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا در كویت 1980، قطر 1988، امارات 1996 و چین 2004 توانست در مكان سوم قرار بگیرد.»

 

بعد از مرور این نتایج، نویسنده این گزارش به چهره‌های شاخص تیم ملی ایران نیز اشاره كرد: «مسعود شجاعی كه 5 سال در اوساسونا بازی می‌كرد، آندرانیك تیموریان كه 4 سال در تیم بولتون و فولام در لیگ برتر انگلیس به میدان می‌رفت و اشكان دژاگه كه 8 سال را در بوندس‌لیگا سپری كرده و اكنون در فولام بازی می‌كند، از بهترین بازیكنان تركیب تیم كی روش هستند. همچنین جواد نكونام، كاپیتان و نماد این تیم است. هافبك 33 ساله تیم ملی ایران كه از سال 2009 و بعد از خداحافظی مهدی مهدوی‌كیا بازوبند كاپیتانی را بر بازو دارد، از سال 2006 تا 2012 در تیم اوساسونای اسپانیا به میدان رفت و اكنون در استقلال بازی می‌كند. نكونام تاكنون 141 بازی ملی انجام داده و تنها 8 مسابقه تا شكستن ركورد علی دایی فاصله دارد.»