تبلیغات
دنیای فوتبال

اسلایدر


اولین قرعه، قرعه برزیل بود که به عنوان سرگروه گروه یک اعلام شد.این تنها گوی صحیحی بود که از گلدان هابرداشته شد.از همین رو از کافو خواستند تا آن را نشان دهد:«برزیل»

 وب سایت کنتیننتال آرژانتین در گزارشی ویدئویی از احتمال وقوع تقلب در قرعه کشی جام جهانی 2014 خبر داده.بعد از انتشار خبری درمورد تشکیل صفحه ای در توئیتر تحت عنوان «تقلب در برزیل2014» حالا مدارک دیگری روشده که تردیدها را افزایش می دهد.

 

این ادعا با خود مدارک محکم تری دارد که آن هم به عملکرد ورفتار ژروم والک مدیر کل فیفا درزمان نشان دادن قرعه ها برمی گردد..این گزارش جنجالی بدین ترتیب است:«واقعیت جام جهانی در 2014قرعه کشی مراسم شروع شد. اولین قرعه، قرعه برزیل بود که به عنوان سرگروه گروه یک اعلام شد.این تنها گوی صحیحی بود که از گلدان هابرداشته شد.از همین رو از کافو خواستند تا آن را نشان دهد:«برزیل»

 

 

از گوی دوم به بعد گوی تمام کشورها را ژروم والک، مدیر کل فیفا نشان می داد.

 

او گوی مورد نظر را در بالای صفحه آبی ای که نام فیفا روی آن درج شده بود بازی می کرد. بعد بلافاصله دستش را پائین می برد وبعد از آن ورقی که نام کشور را روی آن نوشته شده به نمایش در بیاورد.

 

گوی را بالای پنل فیفا باز می کرد ولی بعد دستش را پائین می برد و ورقها را همیشه از پائین بالا می آورد. او برای تمام گوی های حاضر در قرعه کشی این کار را انجام داد.

 

و در گزارش ویدئویی ، نشان داده شده که این اتفاق درمورد تیم های دیگر نیز رخ داده.

 

درادامه یادآوری شده که حالا باید به تفاوت قرعه هایی که خانم فرناندا لیما، مجری برنامه نشان می داده توجه کرد.او قرعه را در بالای پنل فیفا باز می کرد و همان بالا آن را به نمایش می گذاشت ودستش را پائین نمی برد.

 

البته وظیفه خانم لیما نمایش جایگاه تیم ها در گروه ها بود و از همین رو چندان سرنوشت ساز نبود.این حرکت در مورد قرعه شیلی خیلی واضح وتابلو بود.

 

والک گوی را بالا باز کرد.در پشت پنل فیفا ورقی را برداشت درهمان لحظات دستهایش را پائین نگاه داشت تا ورق دیگری را بردارد وبعد نام شیلی را نشان داد.

 

حالا اگر توجه کنید ورق هایی که خانم فرناندا لیما از گوی در می آورد همه لوله شده بودند ولی ورق هایی که والک به نمایش می گذاشت، هیچ کدام لوله نشده بودند و صاف صاف بودندویعنی ورق هایی که والک نشان می داد، آن ورق هایی که لوله شده و در داخل گوی ها بودند، نبوده اند.»